Seminaras “Fortepijono/pianino stygų ir mechanizmo komponentų keitimas”

Fortepijono/pianino stygų ir mechanizmo komponentų dėvėjimasis yra natūralus ir neišvengiamas reiškinys. Derintojas su iškilusiomis problemomis susiduria kone kasdien. Iš vienos pusės – nutrūkusios stygos, klavišo įklijos ar lanksto įvorės keitimas yra paprasta užduotis, iš kitos – atsakinga, nes prastai atliktas darbas gali būti trumpalaikis, o rezultatas netenkinantis pianistų. Kaip pakeisti stygą, kad derinimas laikytųsi? Kaip pakeisti išdilusią lanksto įvorę ar ašelę, kad ji vėl neišsinertų? Kaip teisingai parinkti klavišo įklijos storį? Kaip paruošti ir įtvirtinti mechanizmo spyruoklytes, kad jos efektyviai atliktų savo funkciją? Apie šių ir kitų kasdieninių operacijų subtilumus ir ypatybes verta išgirsti kiekvienam – tiek patyrusiam derintojui, tiek šio amato naujokui.

2018 balandžio 6 d. 10 – 18 val. Kauno Juozo Gruodžio konservatorijoje  (J.Gruodžio g. 6, Kaunas) vykusio fortepijonų derintojų kvalifikacijos tobulinimo seminaro metu patirtimi dalijosi net 5 lektoriai:

  • 2017 metų EUROPIANO žurnalų aktualių straipsnių apžvalga – Dainius Sverdiolas
  • Fortepijono/pianino stygų keitimas – Motiejus Bazaras
  • Mechanizmo lankstų ašelių ir įvorių keitimas – Artūras Pečeliūnas
  • Klavišo įklijų ir dangos keitimas – Darius Narmontas
  • Mechanizmo spyruoklyčių ir virvučių keitimas – Aušra Mozūraitytė

 

Po seminaro 33 dalyviams buvo išduoti KPMPC 8 akademinių valandų trukmės kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai. Praktikų metu kiekvienas dalyvis turėjo galimybę išbandyti paskaitose pristatytus stygų ir mechanizmo komponentų keitimo metodus, galėjo naudotis lektorių įrankiais ir priemonėmis.

LFDA vadovas Audrius Blažiūnas