Seminarai

Nacionalinė kvalifikacijos tobulinimo programa „Baltųjų ir juodųjų klavišų misterija”

Instrumentų derinimas ir techninė priežiūra – iš pirmo žvilgsnio nesudėtingas darbas, tačiau labiau įsitraukus akivaizdu, kad subtilių smulkmenų gausa sudaro šios profesijos esmę. Derinimas nėra tik stygų tampymas, o gebėjimas stabilizuoti kaištelio poziciją. Reguliavimas nėra tik varžtelio ar cilindro pasukimas reikiama kryptimi, o gebėjimas skirtingus mechanizmus pritaikyti pagal individualius užsakovo poreikius.

Lietuvoje pianinų / fortepijonų derintojo profesija yra nykstanti, o per visą nepriklausomybės laikotarpį nebuvo jokios tęstinės programos išskyrus pavienius seminarus. Tai ypač apsunkino pradedančiųjų ir mažiau patyrusių dirbančių praktikuojančių specialistų ugdymo sąlygas. Programa sukurta siekiant užtikrinti tvarų bei kokybišką ugdymą, skatinti veikti profesionaliai ir kokybiškai, suteikti pasitikėjimo laikant LFDA organizuojamą Pianino derintojo (PD) egzaminą, motyvuoti nuolat mokytis, prisiimti atsakomybę už kryptingą įgūdžių tobulėjimą.

Muzikos instrumentų derintojų ugdymas prisideda prie efektyvesnio muzikos mokymosi įstaigų ir kultūros organizacijų tikslų įgyvendinimo. Tinkamai paruošti instrumentai sudaro palankias sąlygas sklandžiam ugdymo ir meninės saviraiškos procesui.

Programą sudaro 7 moduliai, orientuoti ne tik į mechanizmo funkcijų problemų sprendimus, bet ir įvairialypį instrumento dalių gamybos kontekstą, aktualiausių pastarųjų metų Europos instrumentų gamintojų ir derintojų žurnalų (Europiano) straipsnių anonsą.

Išsamiau su programa susipažinti čia.


2024 m. rugpjūčio mėn. planuojamas antrasis modulis / seminaras „Pianino reguliavimas”. Daugiau informacijos bus paskelbta birželio mėn.